S rodinkou pri vode

18. mája 2020 | Vaše správy

Krásny, slnečný, aprílový deň sme sa spolu s rodinkou rozhodli stráviť niekde pri vode. Vodu máme všetci radi, no každý iným spôsobom. Ja rád chytám ryby a manželka s deťmi sa radi vyhrievajú na slniečku a člapocú vo vode.

Voda štrkoviska v blízkosti Bratislavy nemala na sklamanie detí a manželky síce správnu teplotu na kúpanie, ale aspoň ja som využil túto príležitosť k lovu kapríkov. Taktika lovu v tento deň nebola takmer žiadna, nakoľko mi išlo skôr iba o to si nahodiť a venovať sa deťom a prežiť s nimi príjemný deň pri vode.
Kaprárina nie je moja doména a tak sa spolieham na to, čo funguje. Už aj tak voňavú kŕmnu zmes som “vytuningoval” arómou esencie AD Baits s príchuťou banán a ako nástrahu som mimo háčik naviazal retiazku 4 zrniečok umelej kukuričky rovnakej príchute.
Miesto lovu vybrala moja nežná polovička, ktorá si to namierila rovno na pláž, ktorá siaha cca 10 m do vody a len miernym spádom klesá do hĺbky asi 3,5 m do vzdialenosti cca 50 m. Na danom štrkovisku to nebolo najoptimálnejšie miesto, ale viac kŕmnej zmesi aplikovanej na jednom mieste mi predsa len zaručilo zopár záberov. Prvé 3 boli pravdepodobne od menších rýb, ktoré potiahli len za kukuričku, ale nakoniec sa jeden šupináčik ulakomil na veľké sústo a spolu s najmladšou dcérkou sme ho úspešne zdolali. Radosť moja i jej z úlovku bola veľká a tak sme si spolu s kapríkom urobili peknú fotku ako spomienku na tento deň.

O úspešnosti produktov AD Baits pri love kaprov som sa presvedčil už niekoľkokrát, takže za mňa určite odporúčam.